Font Size

SCREEN

Cpanel

Wat bedoelen we daar nu eigenlijk mee, een stagevijver?

Een persoonlijke mening uit de Sprekershoek van Louis Laros

Al in een paar artikelen op onze website en in mijn eigen voorstelstuk in de Duinkoerier heb ik het al eens genoemd. Een stagevijver die de gemeente moet opzetten. Lekker vaag, want wat bedoel ik daar nu precies mee? Daarom even kort hieronder uitgewerkt wat ik voor ogen heb. Graag ontvang ik daar reacties op; is het wel haalbaar, is het nodig of heb je zelf andere ideeën daarop?

Als ik van een vriend hoor dat hij naar Oosterhout moet voor een stageplaats op een basisschool, als ik van familie hoor dat een stage vinden in een garage moeilijk is in onze gemeente en als ik van kennissen hoor dat er geen stage gevonden kan worden bij een kapsalon in de buurt, krommen mijn tenen. Dat kan toch niet mogelijk zijn? In onze gemeente, met het levendige centrum en genoeg basisscholen in de omtrek moet het toch mogelijk zijn om een stage in de buurt te vinden? Blijkbaar nog niet gemakkelijk dus.

Wat wij als Pro3 willen, is dat er een stagemarkt komt. Een avond of twee in een gebouw waar een echte markt is. Bedrijven die stageplaatsen hebben en deze graag aanbieden aan lokale jongeren en jongeren die graag in de gemeente hun stage willen volgen, vinden elkaar op zo’n markt. Als gemeente moet je dit soort activiteiten stimuleren en daarom is dan ook mijn voorstel om als gemeente zo snel mogelijk een stagemarkt zoals bovenstaand beschreven te organiseren. Liever gisteren dan morgen. 

Daardoor blijven jongeren in de gemeente met het stagelopen en heb je zelfs kans dat als het voor het bedrijf en de jongere goed bevalt, de jongere zijn stage om kan zetten in een baan. Daardoor vergroot je de kans dat jongeren uren moeten reizen voor hun baan, waardoor het aantrekkelijk is om lekker hier in de gemeente te blijven. Dat hebben wij nodig, als vergrijzende gemeente! 

Als een van de hoofdpunten die wij als Pro3 voor jongeren in onze gedachte hebben, is dit een beschrijving daarvan. Er komen er nog veel meer!

Louis Laros, Pro3 kandidaat raadslid Lijst 2, nummer 4.

 

Om spam tegen te gaan graag vragen, opmerkingen of commentaar mailen naar commentaar@pro3.nu
Na ontvangst volgt publicatie bij dit bericht op de website.