Font Size

SCREEN

Cpanel

Groot tekort aan sociale huurwoningen

Er is in de gemeente Loon op Zand een groot tekort aan sociale huurwoningen. Op de website van Casade komt het geregeld voor dat er meer dan 120 mensen op een woning reageren. Volgens de gemeente ziet het er echter niet naar uit dat hier in de komende jaren verandering in komt: er is maar één locatie in heel Kaatsheuvel (Chalet Fontaine) aangewezen als locatie voor huurbouw. Nog erger is het feit dat zelfs dáár 70% van de woningen koopwoningen zullen zijn. Een urgent probleem wordt dus niet opgelost. Voor jongeren, ouderen en minima is dit een kwalijke zaak.

Jongeren

Jongeren kunnen in deze gemeente geen betaalbare woning vinden, en worden daardoor gedwongen naar elders te verhuizen. Dit werkt de vergrijzing van de gemeente in de hand, en dat willen we juist niet. Het aandeel jongeren in de gemeente is bijvoorbeeld belangrijk voor de hoeveelheid vrijwilligers, voor de leefbaarheid van de dorpen en voor de bestaanstoekomst van onze verenigingen. Nu al merken we dat er in onze gemeente een buitensporige afname is in de leeftijdscategorie 20-29 jaar, precies die groep jongeren die op zichzelf wil/gaat.

Ook voor ouderen

Ook ouderen zoeken een betaalbare woning. Ook voor ouderen met een klein pensioen geldt dat zij geen dure woning kunnen betalen. Ook ouderen willen vaak in de eigen gemeente blijven wonen. Dat is een bekende omgeving, waar vaak ook vrienden en kennissen van vroeger wonen. Ook ouderen worden op deze manier soms gedwongen te vertrekken, wat zeer ingrijpend is voor hen. Ook dat zouden we als sociale zorggemeente niet moeten willen. 

Minima hebben geen keuze

Minima hebben geen keuze. Zij verdienen weinig, staan op zichzelf en zijn daarom aangewezen op de sociale huursector. Een koopwoning kunnen zij eenvoudigweg niet betalen. Niets is frustrerender dan jarenlang ingeschreven staan, reageren, en keer op keer te horen krijgen “nee, sorry, maar er stond toch echt nog 40 man boven u”. De wachttijd is nu gemiddeld 7 a 8 jaar. Veel gezinnen die in een vechtscheiding liggen, alleenstaande ouders met jonge kinderen en mensen die werkeloos zijn geworden hebben geen 7 a 8 jaar wachttijd. Zij hebben nu een woning nodig. Ook voor deze groep is het hoognodig nieuwe huurwoningen te bouwen, voordat u ook deze groep met meer problemen opzadelt. 

Dringende oproep

Daarom wil ik een dringende oproep plaatsen aan de gemeente Loon op Zand: pak dit probleem op. Bouw meer sociale huurwoningen. Want als u dat niet doet, steekt u een mes in de leefbaarheid van onze dorpen. Ik denk dat we dat niet moeten willen.

Marcel Kramer, fractieondersteuner Pro3

 

 

 

 

 

 

 

Reacties   

+2 #4 ed janssens 02-11-2016 20:50
Beste,
Je kunt wel de schuld bij Casade leggen maar feit is wel dat er voor Casade geen gemeentegrond beschikbaar is.
Wil Casade bouwen dan zal de gemeente grond voor sociale woningbouw beschikbaar moeten stellen.
Weten jullie wel dat er tot en met 2020 in de kern Loon op Zand geen woningbouw door Casade zal plaats vinden!! Er is nog een stukje gemeentegrond nl achter de van salm salm straat en willibrordusstraat.
Dus gemeenteraad zet hierop in.
+3 #3 Pro3 06-07-2016 11:43
@Margreet Smeets: Je veronderstellin g klopt niet Margreet. Voor alleenstaande vluchtelingen zal zeker een slimmere oplossing bedacht worden, zoals jij al zelf noemt: kleine studio's of appartementen.
+3 #2 Smeets 06-07-2016 11:15
En dan mogen er ook al geen vluchtelingen samen in een woning geplaatst worden. Elke alleenstaande vluchteling krijgt hier dus 'n eengezinswoning toegewezen omdat er geen sociale studio's of appartementen beschikbaar zijn. Dan jaag je de jongeren uit Kaatsheuvel die op de wachtlijst staan tegen je in het harnas, en hun ouders ook, en dat komt de vluchtelingen ook niet ten goede, ze worden mede daardoor vaak met de nek aangekeken en snappen zelf niet waarom. Bouw studio's net als in de studentensteden , dan kunnen heel veel mensen op 'n klein terrein goedkoop wonen. Win-win heet dat.
+5 #1 greet van dongen 05-07-2016 14:56
Ik ben het hier helemaal mee eens
Gemeente Loon op Zand is geen armlastige gemeente dus waarom is alle bebouwbare grond verkocht waar alleen koopwoningen op komen en niet daar een gedeelte van gebruikt voor huurwoningen?? Of kan er geen grond aangekocht worden voor alleen huurwoningen? Koopwoningen staan er meer dan genoeg
Ik vind het slecht , niet vooruitziend en zeker geen sociaal beleid !!

Om spam tegen te gaan graag vragen, opmerkingen of commentaar mailen naar commentaar@pro3.nu
Na ontvangst volgt publicatie bij dit bericht op de website.