Font Size

SCREEN

Cpanel

Wisseling van fractievoorzitters

Peter Flohr (70) draagt na ruim 10 jaar het fractievoorzitterschap van Pro3 over aan Louis Laros. Peter en Louis waren bij de verkiezingen in 2018 samen lijsttrekker. Peter vindt het nu het juiste moment voor de jonge garde om het stokje over te nemen. Hij maakte dit bekend aan het einde van de raadsvergadering van 12 december.

Peter Flohr begon als raadslid voor de PvdA in 2006. In 2008 volgde hij Maurice van Boxtel op als fractievoorzitter. In 2009 werd de aanzet gegeven tot oprichting van Pro3, een samenwerkingspartij met de lokale PvdA, GroenLinks en leden van D66. Pro3 is de partij die zich richt op alle inwoners van de drie kernen van Loon op Zand. Keuzes zijn gebaseerd op een progressieve visie met als uitgangspunten: Sociaal-Slim-Schoon.

Bij de verkiezingen in 2010 behaalde Pro3 vier zetels en vormde een coalitie samen met Gemeentebelangen en Lijst Loon op Zand (huidige Voorloon). Ruud van Eijkeren werd namens Pro3 wethouder Financiën en Ruimtelijke ontwikkeling. Hij bracht de financiën van de gemeente weer op orde en stond aan de basis van de totstandkoming van Het Klavier: gemeentehuis én cultureel centrum én bibliotheek in één gebouw.

Vanaf 2014 zit Pro3 als oppositiepartij met 3 zetels in de Raad. Naast algemeen fractiewerk houdt Peter zich vooral bezig met onderwerpen op gebied van zorg, inkomen, werk en financiën. Namens de Raad zat hij in het Algemeen Bestuur van Baanbrekers en maakt hij deel uit van de klankbordgroep van raadsleden van regio Hart van Brabant.

Louis Laros (26) woont in het bruisende centrum van Kaatsheuvel, aan het Anton Pieckplein. Hij is docent geschiedenis en maatschappijleer aan het Hanze College in Oosterhout, waar hij ook decaan en voorzitter van de medezeggenschapsraad is. Kaatsheuvel kent hem ook als voorzitter van De Kaatsheuvelse Dorpskwis.

Louis aan het woord:
‘Pro3 is een partij die onze gemeente progressiever en sterker wil maken. Dat laten we zien door altijd klaar te staan voor inwoners die een steuntje in de rug nodig hebben. Wij staan ook open voor inwoners die ideeën hebben om onze gemeente nóg beter te laten worden. Zo is er door Pro3 extra ruimte gecreëerd voor inbreng van inwoners rondom de uitbreiding van de Efteling en bij het oplossen van het enorme begrotingstekort dat in het afgelopen jaar ontstaan is. Pro3 staat voor de inwoners, maar vooral ook tussen de inwoners van onze gemeente. De komende jaren zullen we die rol nog verder versterken en zorgen voor een betere, mooiere en groenere woonomgeving voor alle inwoners van onze gemeente.
Ik kijk gigantisch uit naar het werk als fractievoorzitter en alle contacten die ik met inwoners heb en nog ga hebben!’

 

Om spam tegen te gaan graag vragen, opmerkingen of commentaar mailen naar commentaar@pro3.nu
Na ontvangst volgt publicatie bij dit bericht op de website.