Font Size

SCREEN

Cpanel

Terugkijken op een bewogen jaar

Wat een raar jaar was 2020. Op persoonlijk gebied zijn er negatieve, maar ook mooie dingen gebeurd. Ik heb mijn vriendin ten huwelijk gevraagd, mijn ouders én schoonouders waren dertig jaar getrouwd en dat hebben we gevierd met een paar mooie vakanties (toen dat nog mocht).
Ik ben binnen een paar weken bekwaam geworden in online les geven en in het begeleiden van leerlingen op de digitale weg bij ons op school.
Maar buiten die paar positieve lichtpuntjes, hebben we in 2020 vooral negatieve berichten gehoord. Voor mij persoonlijk het overlijden van mijn oma en van dierbare partijgenoten Cees van de Ven en Jan van Gorkum. Wat zullen zij alle drie vreselijk gemist worden.

Het nieuws dat overheerste was natuurlijk corona, corona en corona. Ook bij ons in de gemeenteraad. In het voorjaar en de zomer hebben we als raad dan ook enkele malen gevraagd om meer en duidelijkere informatie van het college. Hoe werd onze gemeente geraakt door het nieuwe coronavirus? Wat konden wij als gemeenteraad verwachten en hoe was de communicatie en hulp naar onze inwoners, stichtingen, verenigingen en ondernemers?

Toch heb ik ook een gevoel van trots als ik terugkijk naar 2020. We hebben als Pro3 fractie namelijk best dingen bereikt. Zonder hoog van de toren te blazen, wil ik de successen wel graag met u delen.

In januari was er de fractievoorzitterswissel. Na tien jaar nam ik het stokje over van Peter Flohr. Na een tijd meekijken over de schouder van Peter en kennisnemen van al zijn ervaring, mocht ík het gaan doen. In begin was het wat onwennig, maar het werd al gauw normaal en om in mijn nieuwe rol het Pro3- woord goed te verspreiden.

Voor de nieuwe school de Berk in Kaatsheuvel hebben we eindelijk echte stappen kunnen zetten. Een paar jaar geleden maakte Pro3 er zich hard voor om de locatie van de KlimOp te gebruiken voor de nieuwbouw. En kijk nu eens: Het is gelukt! Dat is inderdaad de locatie geworden!

We hebben in de gemeenteraad gepleit voor duidelijkere afspraken rondom geheimhouding en vertrouwelijkheid. Onze vergaderingen moeten gewoon altijd openbaar zijn, met echt zo weinig mogelijk uitzonderingen.

De gemeente heeft stappen gezet op het gebied van verbetering van het klimaat. Die stappen mogen best groter. Dat laten we dan ook geregeld weten!

Peter Flohr heeft zijn tanden gezet in “de Nieuwe Wetering”. Na jaren is het tijd om door te pakken, maar op basis van weinig informatie gaan we nu een groot financieel project aan. Peter heeft duidelijk gemaakt dat voor ons een Nieuwe Wetering een must is, maar wel eentje die écht voor en door de inwoners van het dorp Loon op Zand is neergezet.

Onze oproep om als gemeente open te staan voor het opvangen van vluchtelingenkinderen die nu in verschrikkelijke omstandigheden in Griekenland zitten is aangenomen. Humaan beleid is zó belangrijk!

Marianne Verschure en Peter Flohr hebben voor elkaar gekregen dat we als raad eindelijk meer inzicht en discussie krijgen met betrekking tot het mantelzorgbeleid. Honderden mensen in onze gemeente zijn mantelzorger, maar in de gemeenteraad wordt daar veel te weinig over gesproken.

Bij de begroting heb ik onze Pro3-standpunten duidelijk gemaakt. We hebben de mogelijkheid van starters- en duurzaamheidsleningen bepleit. Ook willen we dat De Start in De Moer alle mogelijkheden krijgt om open te blijven. Verder zou de toeristenbelasting zo snel mogelijk weer naar een normaal niveau gebracht moeten worden.

Zo kan ik nog wel even doorgaan. Duidelijk is in ieder geval dat een oppositiepartij met drie zetels veel invloed en zeggenschap kan hebben in onze gemeenteraad en dat ik trots ben dat ik een fractie mag voorzitten met mensen die hun tanden zetten in de onderwerpen die aan de orde zijn en daarbij het échte progressieve geluid laten horen.

Want door nieuwe, progressieve ideeën kan onze gemeente zich verder ontwikkelen.

Louis Laros
fractievoorzitter Pro3
Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

 

Om spam tegen te gaan graag vragen, opmerkingen of commentaar mailen naar commentaar@pro3.nu
Na ontvangst volgt publicatie bij dit bericht op de website.